touch vpn

Touch Vpn

Touch vpn Touch VPN ile tüm sitelerin erişmenizi sağlayan ücretsiz bir proxy tabanlı VPN programıdır. Daha önce vpn nedir diye anlatmıştık. Şimdi VPN programlarına örnek verelim.

onvif nedir

Onvif nedir ?

ONVIF nedir ? Onvif aslında Open Network Video Interface Forum ( Açık Kaynak Video Arayüzü forumu) kelimelerin kısaltılmasıdır. IP tabanlı güvenlik ürünlerinin arabirimi için evrensel bir standardın geliştirilmesini ve kullanılmasını kolaylaştırmak amacıyla kurulan bir standarttır.

yoast seo renk paleti

Yoast seo eklentisinde hepsini yeşil yakma

Yoast SEO eklentisinde hepsini yeşil yakma Herkes WordPress Yoast SEO ‘daki renk işaretlerini bilir. Trafik ışığı sistemi, içerik analizi ve okunabilirlik analizi olmak üzere iki bölüme ayrılır. İlki SEO açısından  uygun olup olmadığını kontrol ederken, ikincisi insanlar için okunabilir olup olmadığını kontrol eder. Şimdi bu iki sekmenin kurallarını ve anlamlarını anlatalım. Önceden söyleyeyim, Yoast tam olarka Türkçe […]

seo şirketi

Seo şirketi gerçekte ne yapar, hizmetleri nelerdir?

Seo şirketi gerçekte ne yapar İlk olarak, SEO’nun ne olduğunu açıklığa kavuşturalım. SEO, çevrimiçi görünürlük düzeyini artırmak için bir web sayfasının arama sıralamalarını artırma işlemlerini gerçekleştiren arama motoru optimizasyonudur. Seo şirketi bu hizmeti veren firmalardır.

https

Https Sertifikasının Seo İçin Önemi nedir ?

Arama motorların arama yaptığınızda Https ve Http siteleri görmüşsünüzdür. Bu ikisi arasındaki fark ve Seo açısından önemi nedir?

reddetme aracı

Google Link Reddetme Aracı (Disavow Tool)

Reddetme aracı nedir? Ekim 2012’de tanıtılan reddetme aracı, Google’ın sitenize yönlendiren belirli bağlantıları (backlink) dikkate almaması için Google’dan sormanıza izin veren Google’ın bir yoludur. Ayrıca Anti Seo yönetimi olan zararlı sitelerden verilen backlinklerden zarar görmemenizi sağlar. Aracı buradan bulabilirsiniz .

HTML-SEO

HTML kodları ve SEO açısından önemleri

HTML kodları ve SEO HTML (Hyper Text Markup Language) tarayıcıların, web sayfalarını anlaması için kullanılan kodların tümüne verilen metin dilinin adıdır. Dikkatinizi çekeyim, programlama değil metin dilidir. Sadece HTML kodları ile program yazılamaz.

cdn logo

CDN içerik dağıtım sistemi nedir? nasıl çalışır?

CDN nedir? CDN içerik dağıtım ağı, internet içeriğinin hızlı bir şekilde sunulması için birlikte çalışan coğrafi olarak dağıtılmış bir sunucu grubunu belirtir. HTML sayfaları, javascript dosyaları, stil sayfaları, resimler ve videolar da dahil olmak üzere internet içeriğinin yüklenmesi için gereken varlıkların hızlı aktarılmasını sağlar.

404

WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme

WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme WordPress sitenizde ki bir sayfa silindiğinde yada sitenizde olmayan bir URL adresine gidildiğinde, adres 404 sayfasına yönlendirilir. Arama motorları için sitenizde bir kaç adet 404 sayfası bulunması çok önemli değildir. Ama bu sayı arttıkça sitenizin bakımsız olduğu intibası edinilir ve buda Seo için dezavantajdır. Ayrıca bulunamayan sayfalara hit göndererek değer düşürme […]