Reddetme aracı nedir?

Ekim 2012’de tanıtılan reddetme aracı, Google’ın sitenize yönlendiren belirli bağlantıları (backlink) dikkate almaması için Google’dan sormanıza izin veren Google’ın bir yoludur. Ayrıca Anti Seo yönetimi olan zararlı sitelerden verilen backlinklerden zarar görmemenizi sağlar. Aracı buradan bulabilirsiniz .

reddetme aracı

Reddetme aracı Nasıl Kullanılır

Araca girdikten sonra Google hesabınızla giriş yapıp aracı kullanacağınız siteyi seçip “Bağlantıyı Reddetme” butonuna tıklıyoruz. Arından açılan sayfada “Bağlantılıarı Reddet” butonuna tıklayıp “Dosya seç” bölümünden önceden hazırladığımız UTF8 formatında ki dosyayı seçiyoruz. Ardından “Gönder” butonuna basıyoruz. İşte işlem bu kadar kolay.

Reddetme dosyası hazırlama

Not defterini açıp aşağıda ki gibi hazırlıyoruz.

reddetme dosyası

domain:engbilgisayar.net

veya

https://www.engbilgisayar.net

şeklinde yazabilirsiniz.

Hangi siteleri reddetmeliyim

Spam Siteler: Spam amaçlı kurulan birçok link çıkışı yapılan sitelerden gelen backlinkler reddedilmelidir.

İllegal İçerik: Siteniz ile alakası olmayan kelimelerle ve google tarafından sevilmeyen sitelerden gelen backlinkler reddedilmelidir.

Yeni siteler: Yeni açılmış sitelerden gelen backlinkler reddedilmelidir.

Reddedilen siteler ne zaman silinir

Reddetme dosyanızı yükledikten sonra Google reddettiğiniz siteyi bir daha ki taramasında ondan gelen bağlantıya gizli bir “nofollow” ekler. Bundan sonra bu bağlantılar siteniz için algoritmik hesaplamalara dahil edilmez. Yani reddedilen siteden gelen olumsuz göstergeler ilk taramadan sonra yok olur. Search console’dan site isminin silinmesi bir kaç ay alır.  Eğer siteniz Penguen algoritmasından ceza aldıysa doğal olarak bu süreç uzayacaktır.

BENZER KONULAR
yoast seo renk paleti
seo şirketi
https
reddetme aracı
0 cevaplar

Cevapla

Sormak istedikleriniz için yorum yapın
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir