Marmaris ip santral hizmetleri

marmaris ip santral

İp Santral

Gitgide dijitalleşen Dünya’da eski analog santrallerin yerini ip santraller aldı. İp santral (dijital santral) internet üzerinden çalışan, analog santrallerin tüm işlevlerini yerine getirebilirken artı özelliklere ile çok daha üstün bir santral türüdür.

İp Santral Türleri

  • Donanımsal ip santraller; aynı analog santraller gibi donanım bazlı ve santral kutusunun içinde dijital santral kartı ve dijital sesi analog sese, analog sesi digital sese çeviren FXO ve FXS portları bulunan santrallerdir.
  • Yazılımsal ip santraller; yazılımsal olduğu için bulut teknolojisi ile çalışabilen veya bir bilgisayar aracılığıyla çalışabilen santral yazılımıdır. Güncellenebilmesi, esnek yapısı ve düşük maliyetleri ile en çok tercih edilen santral türüdür.

Yazılımsal İp Santral Avantajları

  • Yazılımsal ip santraller, standart bilgisayar donanımların da çalışmak üzere dizayn edilmişlerdir. Bundan dolayı bir işletim sistemine ihtiyaç duyarlar. Özellikle santraller için hazırlanmış olan Linux tabanlı santral yazılımları lisans ücreti gerektirmediğinden maliyet çok düşüktür.
  • İp santral yazılımları üniversal ve açık kaynak kodlu olduğundan herhangi bir markaya bağımlılığınız kalmamaktadır. Donanımsal santrallerde ki gibi yedek parça ve hizmet konusunda sadece bir markaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz.
  • Santralinize isteğiniz kadar dahili numara eklenmesi yapabilirsiniz. Bunun için her hangi bir ek donanıma ihtiyacınız yoktur.
  • Yazılımsal ip santral sayesinde istediğiniz telekominikasyon yapısını kullanabileceğiniz için analog telefon hatlarınıza ihtiyacınız yoktur. Bu da size dayatılan ücretlerden çok daha düşük fiyata hizmet almanızı sağlar. Ayrıca bir çok telefon servis sağlayıcıları sabit telefon ücreti almadıklarından aylık 20 ile 30 lira direk tasarruf etmenize olanak sağlarlar. 10 adet telefon hattı olan bir şirkette yılda 2400 lira ile 3600 lira tasarruf demektir.
  • Konuşma dakika ücretleri Telekom tarifelerine göre %50 ile % 60 daha ucuzdur.
  • Hd ses kalitesinde görüşme olanağı sağlar.
  • Şubeleriniz arası görüşmeleriniz ücretsizdir.
  • Aynı numaradan paralel arama yapmanıza olanak sağlar. Örneğin aynı numaradan aynı anda 2 veya daha fazla görüşme yapabilirsiniz. Telefon hatlarında bir görüşme bitmeden ikinci görüşme yapılamamaktadır.

Marmaris ip santral kimdir?

Marmaris ip santral E.N.G. bilgisayar bünyesinde verdiğimiz bir hizmettir. Bu hizmet ile müşterilerimizin tüm telekominikasyon ihtiyaçlarını tek çatıda sunabilmekteyiz.